Specialist Marketing si Employer Branding

0
In numele Clientului nostru, grup de firme cu traditie in domeniul transporturilor aflat in plina dezvoltare, cautam o persoana creativa si proactiva pentru ocuparea postului nou creat, de Specialist Marketing@HR.

Descrierea postului:
  • Elaboreaza, propune Directorului General si implementeaza/ optimizeaza strategia de marketing si componente de HR (recrutare, selectie, fidelizare si retentie de personal etc);
  • Creaza si implementeaza strategia de Social Media (creare si postare articole, moderare continut generat de useri, blogging);
  • Concepe, alaturi de Directorul General, si implementeaza planul de marketing;
  • Prospecteaza piata, identifica competitorii si potentialii Clienti, tendintele pietei si oportunitatile de dezvoltare ale companiei;
  • Creaza si dezvolta relatia cu materialele publicitare ale firmei (carti de vizita, bannere, brosuri, flyere, autocolante, etichete) prin furnizori specializati;
  • Participa la evenimente, targuri, expozitii de profil, in scopul promovarii imaginii si serviciilor companiei, atat in randul angajatilor, cat si in relatia cu piata nationala, cu partenerii, clientii si furnizorii din portofoliu sau potentiali;
  • Coordoneaza activitatile de marketing cu cele de SEO; generarea de continut pentru website-ul companiei;
  • Creaza si transmite newslettere periodic catre parteneri, clienti si prospecti;
  • Realizeaza analize si rapoarte pe campaniile de marketing si employer branding implementate.

Profilul candidatului ideal:
  • Cunostinte avansate de trade marketing; activitati promotionale si resurse umane;
  • Cunostinte solide in campanii de social media pe platformele: Facebook, Linkedin, Twitter, YouTube, etc;
  • Minim 3 ani experienta in Marketing si Resurse Umane din care minim 1 an in mediul online;
  • Aptitudini si experienta de copywriting;
  • Excelente abilitati de comunicare verbala si in scris;
  • Creativitate si simt estetic dezvoltat;
  • Abilitate de relationare, tact, diplomatie;
  • Bune abilitati de prezentare;
  • Cunostinte avansate MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Publisher);
  • Cunostinte avansate de limba Engleză (citit, scris, vorbit).

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Abonament la clinica medicala privata;
  • Programe de teambuilding anual;
  • Diverse programe periodice de motivare si fidelizare a echipei.
  • Conditii de lucru moderne si placute;
  • Colectiv tanar si suportiv.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV actualizat pe adresa cariere@hrsolutio.ro. Candidaturile sunt tratate cu maxima confidentialitate.
Mult succes!

To apply for this job email your details to laura.ciuciuc@hrsolutio.ro