Inginer cantitati- dezvoltare imobiliara

0
Multinationala din sectorul dezvoltarii imobiliare, cu multiple proiecte de tip retail in portofoliu, deschide un post nou de Inginer cantitati– dezvoltare imobiliara.
Responsabilitatile rolului:
  • analizeaza cererea de oferta din punct de vedere tehnic, economic si comercial impreuna cu echipa de proiect;
  • verifica si intocmeste listele de cantitati pe lucrari;
  • intocmeste tabele comparative de preturi;
  • stabileste lista de materiale necesare si solicita oferte de pret de la potentialii furnizori;
  • elaboreaza si sustine ofertele din punct de vedere tehnic si comercial;
  • negociaza ofertele de pret pentru materiale si categorii de lucrari;
  • evidenta consumurilor si centralizarea acestora, pe toate tipurile de materiale;
  • ante si post calculatie;
  • urmarirea cantitatilor de lucrari executate;
  •  monitorizeaza si analizeaza lunar calculatia costurilor, identifica posibilele zone de optimizare a costurilor si face propuneri;
  • intocmirea tuturor documentelor suport, ordine de variatie si documentatia justificativa a acestora;
  • se deplaseaza pe santier atunci cand este cazul pentru a vedea concret situatia din teritoriu;
  • urmareste respectarea proiectului intocmit din punct de vedere tehnic: detalii de executie, planuri, etc si adaptarea lor la situatia din teren;
  • realizeaza rapoarte si raportari, activitati zilnice de control financiar intern;
  • raporteaza catre management;
  • participa la intocmirea cartii tehnice.
Profilul Candidatului Ideal/ cerinte post:
  • studii superioare tehnice finalizate (profil inginerie civila sau inginerie economica);
  • experienta de minim 3 -4 ani in calculatii si control costuri materiale de constructie in proiectele de dezvoltare imobiliara, cu minim 1 proiect tip retail in portofoliu;
  • cunostinte pentru intocmirea documentatiei tehnice necesare: planimetrie, detalii de executie, calcul static;
  • bune abilitati de organizare, comunicare, analiza si sintetizare a informatiilor
  • cunostinte de limba engleza, nivel: B1- B2;
  • excelente abilitati de operare PC (Excel, Autocad, Windev);
  • permis auto, categorie B (avantaj) si disponibilitate pentru deplasare pe santierele de lucru.
Aplicatiile se primesc pe adresa: cariere@hrsolutio.ro pana la data de 25.12.2016.
Multumim si mult succes!

To apply for this job email your details to cariere@hrsolutio.ro