ECONOMIST in serviciul financiar/contabilitate primara

0

HR Solutio

Casa de expeditii romaneasca, activa din 2003 pe piata romaneasca a  transportului de marfuri generale si ADR, isi extinde echipa operationala in Bucuresti  angajand un nou profesionist in rolul de Economist in serviciul financiar/contabilitate primara.

Responsabilitati principale:

  • urmarirea documentelor financiare in relatia cu clientii si furnizorii;
  • inregistrarea facturilor de transport si cele emise in softul contabil al companiei;
  • inregistrarea extraselor;
  • efectuare plati;
  • introducerea platilor si incasarilor in programul de transport al companiei;
  • arhivarea documentelor financiar- contabile;
  • mentinerea relatiei cu clientii si cu furnizorii si oferire de suport legat de statusul facturilor;
  • managementul corespondentei in relatia cu clientii si cu furnizorii;
  • gestionarea fluxului de documente intre departamente;
  • comunicarea cu partenerii de afaceri- transmitere documente, instiintari, etc.

Cui se adreseaza acest post:

  • studii superioare finalizate sau in ani terminali in domeniul economic;
  • experienta in efecturarea platilor bancare online;
  • cunostinte medii pachet MS Office (Excel, Word, Outlook) si minim 1 an experienta in utilizarea unui program de contabilitate;
  • bune abilitati de a lucra cu cifrele;
  • buna atentie concentrata, atentie la detalii si minutiozitate;
  • atentie distributiva- abilitati de multi-tasking;
  • capacitate de invatare rapida si receptivitate;
  • bune abilitati de comunicare;
  • spirit de echipa – deschidere, comunicare, cooperare;
  • caracter moral integru si simt de raspundere dezvoltat.

Beneficii:

Se ofera: pachet salarial competitiv, cu salariu peste media pietei, conditii de lucru moderne (cladire de birouri in zona P-ta Unirii), alaturi de un colectiv vesel si prietenos.

CV-urile actualizate se trimit pe adresa: personal.profiler.ro@gmail.com sau dodo.tecaru@hrsolutio.ro.

Doar candidatii considerati eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.

Mult succes!

To apply for this job email your details to personal.profiler.ro@gmail.com