Cost Controller- Real Estate

0
Multinationala din sectorul dezvoltarii imobiliare, cu multiple proiecte de tip retail in portofoliu, deschide un post nou de Cost Controller– Real Estate.
Descriere post:
  • Analizeaza spre aprobare solicitarile de plata si platile efectuate, in raportul cu bugetul alocat;
  • Creeaza si implementeaza proceduri si instrumente de verificare, in scopul urmaririi si prevenirii incalcarii dispozitiilor legale in vigoare, respectiv a procedurilor interne ale societatii, prin actiuni de control intern si atentioneaza in timp util conducerea de nerespectarea acestora;
  • Realizeaza analize economico- financiare, rapoarte si raportari, activitati zilnice de control financiar intern;
  • Monitorizeaza si analizeaza lunar calculatia costurilor, identifica posibilele zone de optimizare a costurilor si face propuneri;
  • Efectueaza analize de buget pentru proiecte de investitii;
  • Ante si post calculatie;
  • Delegare si control buget alocat;
  • Verifica si aloca veniturile si cheltuielile pe centre de cost si/sau profit;
  • Face analiza riscurilor;
  • Elaboreaza rapoarte si analize ale activitatii curente a departamentelor din cadrul companiei si propune solutii de imbunatatire a rentabilitatii si performantelor financiare ale acestora.
  • Raportare catre management;
  • Grafice, analize, situatii si rapoarte financiare.

Cerinte:
• Minim 3- 4 ani experienta pe un post similar (companii de constructii, dezvoltare imobiliara, leasing);
• Background financiar;
• Limba Engleza- avansat;
• Foarte bune cunostinte de Excel;
• Experienta anterioara in utilizare ERP reprezinta un avantaj;
• Persoana capabila sa ia decizii si sa lucreze independent;
• Bune abilitati de analiza si sinteza;
• Bun decident.

Aplicatiile se primesc pe adresa: cariere@hrsolutio.ro pana la data de 25.12.2016.
Multumim si mult succes!

To apply for this job email your details to cariere@hrsolutio.ro