Coordonator transporturi interne/ Dispecer transport

0
Casa de expeditii  transport rutier de marfuri isi mareste echipa operationala, angajand un nou profesionist in rolul de Dispecer transport/ Coordonator transporturi interne РBucuresti
Responsabilitati principale:
  • Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
  • Preluarea si comunicarea tuturor informatiilor in ceea ce priveste cursa (modalitate, orar de incarcare/ descarcare, etc);
  • Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
  • Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor de transport;
  • Ghidarea si urmarirea statusului camioanelor pe tot parcursul cursei;
  • Transmiterea de informatii clientilor in legatura cu transportul;
  • Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat.

Cui se adreseaza acest post:
  • Profesionistilor cu minim 1 an experienta operationala in coordonare curse (camioane de 20t), preferabil tot in case de expeditii;
  • Persoanelor cu un nivel inalt dezvoltat al: inteligentei generale, memoriei, atentiei distributive, prezentei de spirit, simtului de raspundere;
  • Persoanelor cu foarte bune abilitati: de comunicare verbala directe si indirecte, de organizare si planificare, de lucru in echipa;
  • Persoanelor dinamice, poactive, ambitioase, dornice sa se afirme dar care, in acelasi timp, sunt buni jucatori de echipa si demonstreaza implicare si simt de raspundere in ceea ce fac;
  • Persoanelor care detin cunostinte solide de geografie, opereaza facil pe calculator si vorbesc la un nivel mediu- avansat minim o limba straina de circulatie internationala.

Beneficii:
  • Pachet salarial aliniat pietei;
  • Bonus anual de performanta;
  • Asigurare medicala privata;
  • Programe de teambuilding anual;
  • Diverse programe periodice de motivare si fidelizare a echipei;
  • Conditii de lucru moderne si placute (sala de mese, terasa amenajate, loc de recreere).

Alte informatii:
Loc de munca: cladire de birouri in zona Unirii, Bucuresti.
Program de lucru: L-V, 08.00-17.00
Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV actualizat pe adresa personal.profiler.ro@gmail.com sau dodo.tecaru@gmail.com

To apply for this job email your details to dodo.tecaru@hrsolutio.ro